فایل|تحقیق درباره ورزش از چه زمان در ميان مردم رواج يافت؟|

ورزش,تحقیق درباره ورزش از چه زمان در میان مردم رواج یافتتحقیق درباره ورزش از چه زمان در ميان مردم رواج يافت؟|1703314|wkh30013260|
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان تحقیق درباره ورزش از چه زمان در ميان مردم رواج يافت؟قابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 16 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

از آغاز تشكيل اجتماعات بشري ورزش نيز وجود داشته است. انسانهاي غارنشين براي محافظت از خانواده و يا خانه هاي مسكونيشان مجبور بودند كه با حيوانات وحشي و يا انسانهاي ديگر بجنگند. همين امر سبب شد كه اعضاي يك خانواده عارنشين، در هنگام فراغت با يكديگر به تمرين و ورزش بپردازند تا در صورت حمله حيوان و يا انسان متجاوزي آمادگي لازم را داشته باشند.

با پيشرفت تمدن بشري و تشكيل اجتماعاتي در شهر كوچك، ارتشهايي براي دفاع از شهرها پديد آمدند. در اين زمان تمرينهاي وزرشهاي رزمي شكل منسجم منظم به خود گرفت و اهالي هر شهر و مخصوصا” جوانان، وظيفه داشتند كه در تمرينهاي ورزشي شركت كنند. در آثار باقيمانده از تمدنهاي باستاني سومر و بابل، نشانه هايي از ورزشهاي گوناگون وجود دارد. در مصر باستان هم انواع مختلف ورزش وجود داشته است. تصاويري كه بر روي ديوارهاي مقبره هاي فرعونهاي مصر باقيمانده، نشان مي‌دهند كه از 3400 سال قبل از ميلاد، مردم مصر به بازيهاي مختلف ورزشي علاقه مند بوده‌اند.

معمولا” اقوام مختلف و مردم هر تمدني ورزشهاي خاص خود را داشتند. در تمدن جزيره كرت، نمايش شگفت انگيز رقص بر روي شاخهاي گاو جمعيت زيادي را به خود جلب مي‌كرد. ورزشهاي رزمي با اوج گرفتن سه تمدن بزرگ ايران، يونان و روم نظم تازه‌اي يافت.

ورزش در ايران باستان چگونه بود؟

ايرانيان از قديم الايام به پرورش بدن اهميت مي‌دادند و ورزش را امري ضروري مي‌دانستند. در دو كتاب مذهبي ايرانيان باستان، يعني كتاب اوسـتا ومينو خرد پهلوي درباره نيرومندي جسم انساني بحث شده وازمردم خـواسـته شده كه تربيت جسم را با پرورش روح هماهنگ سازند و قوت بدن را وسيله خدمت به ديگران نمايند. قديمي‌ترين تربيت ملي و اجتماعي ايرانيان را مي‌توان تربيت رادمردي يا پهلواني و قهرماني دانست.

در ايران باستان مهمترين بخش تربيت نوجوانان ورزشهاي رزمي بود. نوجوانان بتدريج با اسبدواني، ارابه راني، چوگان بازي، دو و زورآزمايي آشنا مي‌شدند. گزنفون ( 427 تا 354 قبل از ميلاد )‌ سردار و مورخ يوناني ضمن تاكيد بر اين نكته كه ايرانيان براي اين ورزشها اهميت خاصي قائل مي‌شدند، از « سحرخيزي» نوجوانان ورزشكار ايراني سخن مي‌گويد. استرابون ( 63 قبل از ميلاد تا 20 بعد از ميلاد) مورخ يوناني تصريح مي‌كند كه در ميدانهاي ورزش، جوانان را پيش از برآمدن آفتاب با صداي شيپور حاضرباش از خواب بيدار مي‌كردند. سپس جوانان به گروههاي پنجاه نفري تقسيم و براي انجام برنامه‌هاي پرورشي آماده مي‌شدند.

هرودوت ( حدود 486 تا 420 قبل از ميلاد)‌ مورخ ديگر يوناني در كتاب تاريخ خود بارها به اهميتي كه ايرانيان باستان به ورزش و تربيت بدني قائل مي‌شدند اشاره كرده است. او مي‌گويد: « ايرانيان به فرزندان خود سه چيز مي‌آموختند: اوّل، اسب سواري، دوم، تيراندازي، سوم، راستگويي. »مطالب دیگر:
پرسش نامه استاندارد هوش اجتماعی ترومسو (TSIS)پرسش نامه کارآفرینیپرسش نامه استاندارد خودکارآمدی عمومی (شرر و همکاران)پرسش نامه استاندارد تعهد سازمانی (مایر و آلن)پرسش نامه استاندارد افسردگي دانشجويان (کاواجا و برايدن)پرسش نامه استاندارد پيوند با مدرسه (SBQ)پرسش نامه استاندارد رفتار شهروندي سازمانی (اروگان و كونوسكي)پرسش نامه استاندارد سکوت سازمانی (واکولا و بورادوس)پرسش نامه استاندارد يادگيري سازماني (چيوا و همكاران)پرسش نامه استاندارد مدیریت دانش (پاتريك و همكاران)پرسش نامه استاندارد سلامت سازمانی مدرسه (هوی و تارتر)پرسش نامه استاندارد مدیریت تعارض (استیفن رابینز)پرسش نامه استاندارد مهارتهای ارتباطی (بارتون جی. ای)پرسش نامه صلاحیت های حرفه ای معلمانپرسش نامه الگوهای تدریستحقیق انواع ترانزیستورتحقیق انواع نانو کامپوزیت ها و کاربرد آن ها در صنایع هوا و فضاتحقیق اهداف و اهميت اجتماعي ورزشتحقیق اهميت نظام آموزش و پرورشتحقیق اومانیسمتحقیق ايجاد تغييرات در AHP با سلسله مراتب غير خطي و وجود روابط رياضي مابين معيارها و زير معيارهاپاورپوینت قوانين و مقرارت حرفه اي در پرستاريتحقیق دانش آموزان و ترسیم چشم انداز مسیر زندگی، تحصیلی و شغلیتحقیق آمار میزان علاقه مندی دانش آموزان به درس ریاضیمجموعه سمپل مبلمان در اتوکد